Chtěl(a) bys vést družinové schůzky v některém pražském oddíle? Pomůžeme Ti!

Junák roste a dětí nám rok od roku přibývá! Bohužel někde – například v Praze – je zájem o skauting ze strany dětí a jejich rodičů tak obrovský, že oddíly nemají dostatek vedoucích a musí proto zájemce o členství odmítat. To nás moc mrzí, protože bychom chtěli umožnit skautování každému dítěti, které projeví zájem. A tak hledáme možná právě Tebe!

Chtěl(a) bys vést skautské schůzky nebo výpravy některého z pražských skautských oddílů nebo i jinak pomáhat? Máš měsíčně alespoň 4 hodiny času, které bys rád(a) věnoval(a) dobrovolničení? Pak se nám neváhej ozvat na email kancelar@praha.skauting.cz a my Ti zprostředkujeme kontakt s některým pražským oddílem, který hledá vedoucí a který Ti bude co nejblíže. Rádi také zodpovíme jakékoliv dotazy.

Koho přesně hledáme?

  • Skauty a skautky, kteří studují v Praze a možná kvůli tomu nemůžou doma skautovat tak často, jak by chtěli.
  • Bývalé skauty a skautky, kteří by se ke skautingu rádi vrátili.
  • Neskauty, kteří ale mají ke skautingu blízko a sympatizují s ním.

A proč se stát právě skautským dobrovolníkem?

  • Práce s dětmi a mladými lidmi je smysluplná a dává člověku dobrý pocit.
  • Skauting je velmi různorodý a z velké části záleží na vedoucím, jakým aktivitám se bude s  družinou věnovat. Můžeš tak uplatnit řadu schopností a dovedností, které jsi získal jinde.
  • Skauting také nabízí velký prostor k vlastnímu seberozvoji. Můžeš se dále vzdělávat, vyzkoušet si nové činnosti a rozvíjet schopnosti, které mohou být mimo jiné velmi žádané i na pracovním trhu.
  • Skautský oddíl je především parta dobrých kamarádů. Se staršími členy a vedoucími tak můžeš třeba cestovat, věnovat se nejrůznějším sportovním nebo kulturním aktivitám apod.

Tak už na nic nečekej a piš na kancelar@praha.skauting.cz!

Podobné články:

Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu

Kolik příležitostí se nám naskýtá, abychom se po zajímavých místech pražského Žižkova mohli projít ve společnosti tak zaníceného místního patriota a pamětníka, jakým je nestarší český skaut Eduard Marek, známý i pod přezdívkou Hroznýš? Taková ojedinělá akce – poznávací vycházka Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu – se uskuteční v sobotu 18. května od 11 hodin. Výjimečnost vycházky je i…

Skautský kraj Praha hledá asistenta/ku

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ BYLO JIŽ UKONČENO Krajská rada Junáka – českého skauta v Praze vypisuje výběrové řízení pro obsazení pozice „asistent / asistentka krajské rady“ Pracovní náplň podpora krajské rady – administrativa a servis pro členy krajské rady, kompletace materiálů pro jednání krajské rady, zápisy z jednání, správa webu kraje, pomoc při organizaci a zajištění akcí pořádaných krajem,…

Betlémské světlo 2018

Heslo německých skautů pro letošek zní „Mír potřebuje rozmanitost – společně pro tolerantní společnost“ a odkazuje na klíčovou myšlenku zakladatele skautingu lorda Roberta Badena-Powella. Betlémské světlo v tomto může pomoci jako jeden ze symbolů míru a porozumění mezi národy. Krajská rada pořádá o posledním adventním víkendu tradiční akce spojené s jeho rozdáváním: Betlémská tramvaj (sobota 22. 12. 2017 od…