Druhý informační mail krajského kola ZVaS

Doplňující informace pro účastníky závodu.

Pěkný večer všem hlídkám, velké poděkování všem, kteří nahlásili účast hlídky v termínu a o něco menší všem ostatním, kteří přeci jen dali o sobě vědět. V této chvíli to vypadá, že se zúčastní minimálně 31 z 33 postu­pujících hlídek, 15 v kategorii světlušek a 16 v kategorii vlčat, které se utkají o právo postupu do celostátního kola v září. Za celý organizační tým vás prosím o podrobné čtení následujících instrukcí či jejich předání osobám, které s hlídkou na místo dorazí, abychom předešli komplikacím či nedorozumění na místě. Předně, pokud jste z nějakých důvodů nečetli první informační mail, máte možnost si ho přečíst na http://praha.skau­ting.cz/…cim-hlidkam/

Místo a čas – upřesnění: Sraz u vstupu na hřiště Hrabákova u ZŠ Pošepného náměstí na kraji Kunratického lesa na Jižním městě (https://mapy­.cz/s/KCkb – GPS souřadnice 50.0297247N a14.4823033E), příchod možný brankou od Kunratického lesa (pokud jdete ze směru stanice Roztyly) nebo brankou kolem Restaurace školka (nutno obejít budovu), pokud jdete ze směru stanice Chodov, nejpozději v 8.30 hod v sobotu 11. 6. 2016. Prosíme, buďte dochvilní, ať nezdržujeme start závodu. Předpokládaný konec závodu do 18 hodin.

Registrace hlídek:

Na začátek trochu mimoňské byrokracie L- první úkon, který vás čeká je registrace hlídek, startující v 8.30, v jejímž rámci proběhnou následující kroky (čtěte prosím pozorně, usnadní nám to všem život):

  1. kontrola členů postupujících hlídek

a. §19 pravidel říká, že krajského kola se musí zúčastnit alespoň polovina hlídky, zbytek lze doplnit náhradníky, která se zúčastnila základního kola

b. §20 potom, že musí být zachována převaha pohlaví ze základního kola, aby hlídka běžela stále ve stejné kategorii

c. stále platí §17, že hlídka musí mít min. 4 členy a max. 8 členů

d. pokud vše výše uvedené vaše hlídka splní, bude vedena jako soutěžní, pokud ne, nezoufejte, právo účasti si zasloužila, jen bude vedena jako nesoutěžní

e. pokud chcete být úplně dokonalí Mimoni, zvládnete upravit vaší hlídku na www. skautskezavody.cz do té podoby, v jaké dorazí na místo – dostanete od nás pochvalu před nastoupenou jednotkou

  1. kontrola doprovodu – každá hlídka musí mít doprovod starší 15 let
  2. dostanete průvodku hlídky, se kterou hlídka poběží závod a číslo hlídky, kterou budete jako doprovod doprovázet (na krajském kole pravidla předepisují, že doprovod jdoucí s hlídkou musí být z jiné výchovné jednotky (dle § 75) – doprovodu má (dle § 76) za úkol zajistit bezpečnost hlídky, motivovat členy hlídky, pomoci při organizaci na stanovištích a další činnosti podle pokynů pořadatele, mimo aktivity stanovené pořadatelem závodu hlídce nepomáhá a neradí), v rámci nástupu potom budou vytvořeny dvojice doprovodů a hlídek podle přidělených čísel
  3. budete si moci prohlédnout vyvěšenou startovní listinu závodu
  4. sdělíte kontaktní mobil pro případ náhlé situace, kdy by vás vedení závodu potřebovalo kontaktovat – z toho vyplývá, že každý doprovod potřebuje nabitý mobilní telefon, zároveň si můžete poznamenat telefonní kontakty na velitelku závodu Dášu Brabcovou 702 004 819 () nebo hlavního rozhodčího Napoleona 606 154 878(Omlouvám se za to paragrafování, opět je to snaha předejít nedorozuměním, dohadům a kolizím na místě.)

Další program:

Následovat bude zahájení vč. nástupu všech hlídek a poté start samotného závodu – hlídku čekají cca 4km terénem Kunratického lesa po značené trase ve snaze pomoci Mimoňům nalézt jejich Padoucha.

Hlídky, které zrovna nebudou na trati, se budou moci zúčastnit sportovních a herních doprovodných aktivit na místě, zároveň budou plnit i volnou disciplínu závodu během čekání.

Máme po celý den k dispozici areál sportovního hřiště, budeme mít s sebou sportovní pomůcky, nicméně vzhledem k počtu vlčat a světlušek, pokud byste si chtěli vzít nějaké své oblíbené sportovní pomůcky, budeme rádi.

Co nezapomenout s sebou?

Dříve zveřejněný materiál a vybavení:

Každý jednotlivec – papír (blok), propiska, obyčejná tužka, guma

Na hlídku – lékárnička, láhev obyčejné vody (cca 1l), nůžky, barevné papíry (v rozumném množství, ideálně více barev), lepidlo (i jiné než jen na papír), fixy, pastelky, 2× plastový vnitřek od Kinder vajíčka (žlutý)

Pro jistotu ještě upřesnění k lékárničce – slouží pro nejen pro případ nějaké nenadálé malé zdravotní události na trati, ale i pro hlídku na stanovišti Znalost první pomoci = měla by obsahovat výbavu k ošetření následujícího dle pravidel (tlakový puchýř, odřené koleno, malé říznutí, bodnutí hmyzem, popálenina I. nebo II. stupně, pohmožděný kotník, krvácení z nosu) a zároveň by měla hlídky být schopna si věci z ní k ošetření bez pomoci vybrat.

V místě startu/cíle bude zdravotník s velkou lékárnou.

Jídlo na celý den vlastní, pití (voda, šťáva) budou k dispozici po celý den od organizátorů, oblečení přiměřené počasí – sice bude v místě startu a cíle možnost se v případě nepříznivého počasí ukrýt, na trati ovšem nikoliv.

Závěrem:

Uvítáme jakýkoli doplňující dotaz z vaší strany, pokud je něco nejasného či jsme něco z vašeho pohledu podstatného zapomněli.

Zároveň uvítáme, pokud nám v případě ještě nějaké změny vaší účasti dáte předem vědět na mimoni2016-tym@praha.skau­ting.cz nebo výše uvedené telefony Napa nebo Dáši.

Za organizační tým se těší na viděnou v sobotu

Napo

Podobné články:

Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu

Kolik příležitostí se nám naskýtá, abychom se po zajímavých místech pražského Žižkova mohli projít ve společnosti tak zaníceného místního patriota a pamětníka, jakým je nestarší český skaut Eduard Marek, známý i pod přezdívkou Hroznýš? Taková ojedinělá akce – poznávací vycházka Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu – se uskuteční v sobotu 18. května od 11 hodin. Výjimečnost vycházky je i…

Debata o budoucnosti našeho kraje

Přijďte diskutovat o budoucnosti našeho kraje 15. 5. 2019 od 18:00 ve velké zasedačce na ústředí (Senovážné náměstí 24, 4. patro). Společně se podíváme na fungování kraje v následujících otázkách: Co má být jeho smyslem, hlavní náplní činnosti – má jen zaštiťovat nutné minimum (např. dotace a granty, registraci), nebo jeho posláním má být něco většího? Jaké mají být…

Seminář pro Pražské výchovné zpravodaje

SEMINÁŘ PRO PRAŽSKÉ VÝCHOVNÉ ZPRAVODAJE BYL PRO VELMI MALÝ ZÁJEM ZRUŠEN.   V sobotu 13. dubna 2019 se bude konat seminář pro Pražské výchovné zpravodaje. Jde o seminář z projektu pro Podporu výchovných zpravodajů. Plánujeme ho v čase od 13:00 do 17:30 v areálu Na Křížku – Pitterova 3, Praha 3 pro cca 30 účastníků. Seminář je určen pro…