Přijď na 30. seminář ELŠ diskutovat se známými osobnostmi na téma demokracie

Pozvání na jubilejní ročník pražského semináře Ekumenické lesní školy přijali mimo jiné ústavní právník Jan Kysela, dokumentaristka Olga Malířová Špátová, literární historik Martin C. Putna nebo pedagog a publicista Jiří Zajíc – Edy. Těšit se můžeš na debaty s uznávanými odborníky, setkání s osobnostmi českého skautingu i na doprovodný program. 30. ročník semináře by sis zkrátka neměl nechat ujít!

Kdy: víkend 10.-12. ledna 2020
Kde: Městská knihovna v Praze a Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy
Více informací a registrace:
https://els.skauting.cz/seminar/

Seminář se koná pod záštitou Skautského institutu a Městské knihovny v Praze. Program a více informací najdeš na webu Ekumenické lesní školy. Když se přes jednoduchý formulář zaregistruješ jako účastník, neuniknou ti žádné novinky a své místo na semináři budeš mít jisté. V případě zájmu ti zajistíme přespání na celý víkend.

Prostory Městské knihovny na Mariánském náměstí jsou s novodobou historií Junáka úzce spojené. Právě tady se totiž 2. prosince 1989 sešlo víc než tisíc skautů a skautek, aby potřetí obnovili činnost. Oslav s námi 30 let semináře i 30 let života v demokratické společnosti. A vezmi s sebou také kamarády a známé.

Těšíme se na tebe!

Podobné články:

Proplácení vůdcovek a zdravoťáků 2019

Díky MHMP můžeme letos opět podpořit účastníky kurzů akreditovaných MŠMT. To jsou zpravidla vůdcovské kurzy, některé zdravotnické kurzy a kurzy vodní turistiky. Pokud jste takový kurz absolvovali vy, nebo někdo z vašeho střediska, může požádat o proplacení účastnického poplatku. Proplacení poplatku je možné jen pro pražské děti školního věku a studující mládež do 26 let. Další…

Zemřel bratr Václav Nosek – Windy

V sobotu 10. 8. 2019 zemřel bratr Windy. Poslední rozloučení proběhne v pátek 16. 6. 2019 ve 12 hodin ve smuteční síni na hřbitovně v Neratovicích-Lobkovicích. Smuteční oznámení je k nahlédnutí zde.

Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu

Kolik příležitostí se nám naskýtá, abychom se po zajímavých místech pražského Žižkova mohli projít ve společnosti tak zaníceného místního patriota a pamětníka, jakým je nestarší český skaut Eduard Marek, známý i pod přezdívkou Hroznýš? Taková ojedinělá akce – poznávací vycházka Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu – se uskuteční v sobotu 18. května od 11 hodin. Výjimečnost vycházky je i…