Rotoped (střediskové minimum) spustil přihlašování!

Na pražské střediskové minimum se můžete přihlásit přes stránku rotoped.skauting.cz !

Programy budou hlavně o vedení střediska. Zmapujeme, co všechno se střediskem a jeho řízením souvisí. Rádi bychom s vámi sdíleli zkušenosti a hledali konkrétní praktická řešení, jak všechno zvládnout. Pokud tě vedení střediska zajímá, je kurz přesně pro tebe. Neznamená to, že musíš středisko aktuálně vést, nebo o jeho vedení uvažovat. Kurz se jistě hodí i zástupcům, nebo komukoli, kdo chce vidět pod střediskovou pokličku.

Nebojte se přihlásit i s někým z vašeho týmu, aby se vám případné změny lépe zaváděly a úkoly snáze plnily.

První vlna přihlašování bude pro účastníky, kteří jsou aktivní v kraji Praha. Výhodu vidíme v možnosti řešit některá specifická témata (granty MHMP, přeplněnost oddílů) a dobrou zkušenost s tímto modelem z pilotního kurzu v Libereckém kraji. Výhody považujeme za převažující, byť vidíme i drobné nevýhody (ztrátu pestrosti apod.). Pokud se kurz naplní, nebudeme registraci otvírat mimo kraj.

Na kraji pořádáme ještě lesní školu Plšík. Je celorepubliková a hodí se pro ty, co chtějí strávit více času seberozvojem a méně s konkrétními úkoly kolem vedení střediska :). Více najdete na plsik.skauting.cz

Podobné články:

Seminář pro Pražské výchovné zpravodaje

V sobotu 13. dubna 2019 se bude konat Seminář pro Pražské výchovné zpravodaje. Jde o seminář z projektu pro Podporu výchovných zpravodajů – https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4015-pojdme-posilit-sit-vychovnych-zpravodaju?autologin=1 Plánujeme ho v čase od 13:00 do 17:30 v areálu Na Křížku – Pitterova 3, Praha 3 pro cca 30 účastníků. Seminář je určen pro stávající výchovné zpravodaje středisek, pro jejich střediskové vůdce, pro ty,…

Bratr Hroznýš slaví 102.narozeniny!

Nejstarší žijící aktivní skaut a čestný předseda okresní rady Junáka v Praze 2 Eduard Marek – Hroznýš se v neděli 17. března 2019 dožije neuvěřitelných sto dvou let! I ve svém věku je stále aktivním člověkem a skautem. Na slavnostní shromáždění v rámci březnové okresní rady Junáka Prahy 2 dorazil v úterý 5. března sám tramvají ze schůze Klubu přátel Žižkova,…

EPY DE MYE se blíží! Přijď na koncert folkrockové kapely v rámci celostátní skautské akce Trignis 2019

EPY DE MYE je česká folková a folkrocková kapela (a její členové jsou převážně skauti). Ve své desce KOTLINA kapela zhudebňuje silné příběhy legionářů, odbojářů, výsadkářů, komunistických obětí, nezdolných idealistů, statečných obyčejných lidí, ale také těch, kteří tíhu doby neunesli a zradili. Přijďte si poslechnout silné texty a skvělou hudbu. Koncert proběhne v rámci celostátního vzdělávacího setkání Trignis 2019  o víkendu 1. až…