Rotoped (střediskové minimum) spustil přihlašování!

Na pražské střediskové minimum se můžete přihlásit přes stránku rotoped.skauting.cz !

Programy budou hlavně o vedení střediska. Zmapujeme, co všechno se střediskem a jeho řízením souvisí. Rádi bychom s vámi sdíleli zkušenosti a hledali konkrétní praktická řešení, jak všechno zvládnout. Pokud tě vedení střediska zajímá, je kurz přesně pro tebe. Neznamená to, že musíš středisko aktuálně vést, nebo o jeho vedení uvažovat. Kurz se jistě hodí i zástupcům, nebo komukoli, kdo chce vidět pod střediskovou pokličku.

Nebojte se přihlásit i s někým z vašeho týmu, aby se vám případné změny lépe zaváděly a úkoly snáze plnily.

První vlna přihlašování bude pro účastníky, kteří jsou aktivní v kraji Praha. Výhodu vidíme v možnosti řešit některá specifická témata (granty MHMP, přeplněnost oddílů) a dobrou zkušenost s tímto modelem z pilotního kurzu v Libereckém kraji. Výhody považujeme za převažující, byť vidíme i drobné nevýhody (ztrátu pestrosti apod.). Pokud se kurz naplní, nebudeme registraci otvírat mimo kraj.

Na kraji pořádáme ještě lesní školu Plšík. Je celorepubliková a hodí se pro ty, co chtějí strávit více času seberozvojem a méně s konkrétními úkoly kolem vedení střediska :). Více najdete na plsik.skauting.cz

Podobné články:

Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu

Kolik příležitostí se nám naskýtá, abychom se po zajímavých místech pražského Žižkova mohli projít ve společnosti tak zaníceného místního patriota a pamětníka, jakým je nestarší český skaut Eduard Marek, známý i pod přezdívkou Hroznýš? Taková ojedinělá akce – poznávací vycházka Žižkovský jarní kilometr s legendou českého skautingu – se uskuteční v sobotu 18. května od 11 hodin. Výjimečnost vycházky je i…

Debata o budoucnosti našeho kraje

Přijďte diskutovat o budoucnosti našeho kraje 15. 5. 2019 od 18:00 ve velké zasedačce na ústředí (Senovážné náměstí 24, 4. patro). Společně se podíváme na fungování kraje v následujících otázkách: Co má být jeho smyslem, hlavní náplní činnosti – má jen zaštiťovat nutné minimum (např. dotace a granty, registraci), nebo jeho posláním má být něco většího? Jaké mají být…

Seminář pro Pražské výchovné zpravodaje

SEMINÁŘ PRO PRAŽSKÉ VÝCHOVNÉ ZPRAVODAJE BYL PRO VELMI MALÝ ZÁJEM ZRUŠEN.   V sobotu 13. dubna 2019 se bude konat seminář pro Pražské výchovné zpravodaje. Jde o seminář z projektu pro Podporu výchovných zpravodajů. Plánujeme ho v čase od 13:00 do 17:30 v areálu Na Křížku – Pitterova 3, Praha 3 pro cca 30 účastníků. Seminář je určen pro…