Rotoped (střediskové minimum) spustil přihlašování!

Na pražské střediskové minimum se můžete přihlásit přes stránku rotoped.skauting.cz !

Programy budou hlavně o vedení střediska. Zmapujeme, co všechno se střediskem a jeho řízením souvisí. Rádi bychom s vámi sdíleli zkušenosti a hledali konkrétní praktická řešení, jak všechno zvládnout. Pokud tě vedení střediska zajímá, je kurz přesně pro tebe. Neznamená to, že musíš středisko aktuálně vést, nebo o jeho vedení uvažovat. Kurz se jistě hodí i zástupcům, nebo komukoli, kdo chce vidět pod střediskovou pokličku.

Nebojte se přihlásit i s někým z vašeho týmu, aby se vám případné změny lépe zaváděly a úkoly snáze plnily.

První vlna přihlašování bude pro účastníky, kteří jsou aktivní v kraji Praha. Výhodu vidíme v možnosti řešit některá specifická témata (granty MHMP, přeplněnost oddílů) a dobrou zkušenost s tímto modelem z pilotního kurzu v Libereckém kraji. Výhody považujeme za převažující, byť vidíme i drobné nevýhody (ztrátu pestrosti apod.). Pokud se kurz naplní, nebudeme registraci otvírat mimo kraj.

Na kraji pořádáme ještě lesní školu Plšík. Je celorepubliková a hodí se pro ty, co chtějí strávit více času seberozvojem a méně s konkrétními úkoly kolem vedení střediska :). Více najdete na plsik.skauting.cz

Podobné články:

EPY DE MYE se blíží! Přijď na koncert folkrockové kapely v rámci celostátní skautské akce Trignis 2019

EPY DE MYE je česká folková a folkrocková kapela (a její členové jsou převážně skauti). Ve své desce KOTLINA kapela zhudebňuje silné příběhy legionářů, odbojářů, výsadkářů, komunistických obětí, nezdolných idealistů, statečných obyčejných lidí, ale také těch, kteří tíhu doby neunesli a zradili. Přijďte si poslechnout silné texty a skvělou hudbu. Koncert proběhne v rámci celostátního vzdělávacího setkání Trignis 2019  o víkendu 1. až…

50. ročník Zimního přechodu Brd

Za tři týdny, 26. ledna 2019, nás čeká již padesátý ročník tradičního Zimního přechodu Brd. A jak vlastně tato akce vznikla? V roce 1969 uspořádali tuto akci poprvé skauti jako nenásilný protest proti okupaci v roce 1968. Od té doby se Zimní přechod Brd koná pravidelně každý rok, za doby komunismu pod hlavičkou TOM (turistických oddílů mládeže).…

Betlémské světlo 2018

Heslo německých skautů pro letošek zní „Mír potřebuje rozmanitost – společně pro tolerantní společnost“ a odkazuje na klíčovou myšlenku zakladatele skautingu lorda Roberta Badena-Powella. Betlémské světlo v tomto může pomoci jako jeden ze symbolů míru a porozumění mezi národy. Krajská rada pořádá o posledním adventním víkendu tradiční akce spojené s jeho rozdáváním: Betlémská tramvaj (sobota 22. 12. 2017 od…