Rotoped

Úvod

Vzdělávačka, na které si můžete splnit kvalifikaci střediskové minimum! Tato kvalifikace bude povinná od roku 2019 pro vedoucí středisek. Konkrétní informace a výjimky najdete na křižovatce.

Pro koho je Rotoped nejlepší

Programy budou o vedení střediska. Zmapujeme co všechno se střediskem a jeho řízením souvisí. Rádi bychom s vámi sdíleli zkušenosti a hledali konkrétní praktická řešení, jak všechno zvládnout. Pokud tě tedy vedení střediska zajímá, je kurz přesně pro tebe. Neznamená to, že musíš středisko aktuálně vést, nebo o jeho vedení uvažovat. Kurz se jistě hodí i zástupcům, nebo komukoli, kdo chce vidět pod střediskovou pokličku.

Nebojte se přihlásit se i s někým z vašeho týmu, aby se vám případné změny lépe zaváděly a úkoly snáze plnily.

První vlna přihlašování bude pro účastníky, kteří jsou aktivní v kraji Praha. Výhodu vidíme v možnosti řešit některá specifická témata (granty MHMP, přeplněnost oddílů) a dobrou zkušenost s tímto modelem z pilotního kurzu v Libereckém kraji. Výhody považujeme za převažující, byť vidíme i drobné nevýhody (ztrátu pestrosti apod.). Pokud se kurz naplní, nebudeme registraci otvírat mimo kraj.

Oblasti, které nás čekají

• personalistika a práce s týmem
  • právo
  • organizace, administrativa
  • hospodaření
  • bezpečnost, plánování, výchova…

Vypadá to trochu „hutně“, ale celkově vám kurz zmapuje, co má vedoucí střediska dělat a pomůže zorientovat se, s čím začít, co je povinné minimum a co se hodí dělat, aby vše klapalo.

Hlavní bude také sdílení zkušeností mezi vámi a námi, na čemž bychom rádi kurz postavili.

Více info na rotoped.skauting.cz.

Na kraji pořádáme ještě lesní školu Plšík. Je celorepubliková a hodí se pro ty, co chtějí strávit víc času  seberozvojem a méně s konkrétními věcmi kolem střediska :). Najdete na plsik.skauting.cz.