Zimní přechod Brd 2018

Zimní přechod Brd se bude již po 49. konat 27. ledna 2018 se společným nástupem na Kytínské louce ve 13.00 hodin.

Akce, vzniklá původně jako nenásilná forma protestu proti okupaci z roku 1968, jež v sobě spojuje tradiční formu skautského výletu do zimní přírody s možností setkání široké pražské skautské veřejnosti.

Pro snazší dopravu všech účastníků by měl být posílen vlakový spoj z Prahy – Vršovice směrem na Dobříš (Os 2053), čas odjezdu v 8.55 hod., plánovaný dojezd dle jízdního řádu do Mníšku pod Brdy 9:58.

Na Kytínské louce bude zajištěno od cca 11.00 hod tradiční občerstvení díky středisku Athabaska a pro pobavení a zahřátí se bude možné směňovat tradiční pamětní kartičky tzv. „Brděnky“.

 

Podobné články:

50. ročník Zimního přechodu Brd

Za tři týdny, 26. ledna 2019, nás čeká již padesátý ročník tradičního Zimního přechodu Brd. A jak vlastně tato akce vznikla? V roce 1969 uspořádali tuto akci poprvé skauti jako nenásilný protest proti okupaci v roce 1968. Od té doby se Zimní přechod Brd koná pravidelně každý rok, za doby komunismu pod hlavičkou TOM (turistických oddílů mládeže).…