Hledáme předsedu kraje

Na sněm zatím nejsou kandidáti na předsedu kraje. Snažili jsme se za sebe nástupce najít, bohužel se nám to nepodařilo a potřebujeme tvoji pomoc. 

Zamysli se, zda to nechceš dělat ty, případně zda neznáš někoho, kdo by se na kraj hodil (na jakoukoli pozici). Zásadní je nyní najít možného předsedu, ale hledáme i jeho tým (člověka co ho baví akce, hospodáře..) a revizní komisi. Nevíš, co se na kraji děje a co bys dělal? Některé otázky zodpovídá tento článek

Práce pro kraj může být zábava. Nás to společně bavilo a byl to jeden z důvodů, proč jsme se neomezovali jen na minimální agendu. V příloze jsme každý sepsali naše důvody „Proč PRJ_motivace současného týmu“ – proč jsme do toho šli a co nám to třeba dalo. Bojíš se, že jsi “sám” a nemáš tým? Ani my se na začátku neznali, nebyli jsme tedy celý tým, který se společně vydal vést kraj. Potkali jsme se poprvé asi 3 měsíce před sněmem (stylem – ten se zeptal toho, dostal kontakt na toho, pak na toho a ten poslední na to kývl) a stmelili jsme se právě díky společnému cíli „posouvat kraj dál“. A následně jsme si společnou práci užívali. Už nyní víme, že někteří členové týmu jsou ochotni pokračovat a ostatní nechtějí pálit mosty. To může práci hodně usnadnit.

Na postu předsedy a místopředsedů pokračovat nebudeme, protože se změnila naše životní situace a čekají nás nové výzvy (odjezd do zahraničí, rodina). 

Byť máme lidi, kteří jsou ochotni pokračovat, bez předsedy to nejde. Co se bude dít na sněmu a v kraji, pokud nikdo kandidovat nebude? Detailně tuto situaci zpracoval Moulin sem. Stručně to znamená, že sněm nebude mít koho zvolit. Já a místopředsedové rezignujeme na naše funkce a předsednictví přebírá nejstarší člen rady. Pokud odmítnou všichni, převzalo by ústředí nucenou správu nad krajem. Kraj bez vedení bude fungovat velmi omezeně, nebude moct podporovat jednotky, pravděpodobně nebude pořádat žádné akce atp. 

Prosím tedy znovu, aby ses zamyslel, zda nemáš nějaký tip na někoho, kdo by předsedu chtěl dělat. Odcházející členové týmu i revizní komise jsou připraveni novému týmu pomáhat.

Podobné články:

Vyúčtování grantů MHMP za rok 2019

Vyúčtování grantů se provádí na elektronickém formuláři formátu .ZFO ke stažení jsou na odkazu Vyúčtovaní grantů 2019 Poslední aktualizace formuláře je momentálně z 7.11. 2019, raději tedy uvádíme odkaz přímo na web Magistrátu, abyste používali v danou chvíli poslední verzi. Pozor – při odevzdávání do sběrného systému je nutné dodržet pravidlo 1 číslo projektu = 1 samostatný soubor…

Milý kraji Praho, aneb pár slov od končícího vedení

Pravděpodobně tušíš, že se blíží krajský sněm a asi jsi už zaslechl, že současné vedení a volení členové (zpravodajové) většinově nepokračují a hledá se vedení nové. Neb víme, jaký šum vzniká při přenosu informací, rádi bychom ujasnili několik oblastí… 1) Co znamená, že současná rada většinově končí?  Nyní má rada asi 20 lidí, z toho půlku…

Seminář pro revizní komise Praha

Konec přihlašování na Seminář pro revizní komise, pořádaný v Praze se blíží. Konečný termín je 15.1.2019 Vlastní kurs bude 8.2.2020 ve vnitřní Praze (nejspíš Praha 2). Tento celodenní kurs bude o povinnostech revizní komise, ale i o tom co organizace Junák nabízí jako podporu. Součástí kurzu jsou samozřejmě praktické ukázky, sdílená dobrá praxe i ukázky vzorů…